Jaki szampon dla kota wybrać?

Szampony dla kotów są nieco mniej popularne niż te przeznaczone dla psów. Koty potrafią bowiem samodzielnie doskonale zadbać o swoją higienę i wielu właścicieli kotów zakup produktów tego typu uznaje po prostu za niepotrzebny. Dbanie o higienę nie zaszkodzi jednak żadnemu zwierzęciu i nawet kocia czystość nie wyklucza użycia dostosowanych do potrzeb kotów szamponów. Kiedy warto wybrać szampon dla kota i na co zwrócić uwagę podczas zakupów? To nasz, przygotowany specjalnie dla Ciebie, krótki przewodnik.

Kiedy sięgnąć po szampon?

Szampony dla kotów przede wszystkim polecane są dla zwierząt o długim włosie. Takie rasy, nawet gdy mamy do czynienia z prawdziwym kocim czyściochem, nie są w stanie samodzielnie zadbać o higienę w 100% i prędzej czy później kąpiel będzie potrzebna. Kąpieli w szamponie częściej od typowego kanapowca będzie potrzebował aktywniejszy kot, często wymykający się z domu. Warto pamiętać też o konieczności pomocy w utrzymaniu higieny zwierzętom otyłym – zbyt puszysty kot zwyczajnie nie będzie w stanie dotrzeć we wszystkie części swojego ciała, aby samodzielnie się oczyścić. Najprostszą zasadą na ocenę, czy potrzebujesz szamponu dla kota, jest po prostu zaufanie swojemu węchowi. Nie powinieneś czuć zapachu swojego kota wchodzącego do pomieszczenia. Gdy jest zaś inaczej – czas na szampon dla kotów!

Jaki szampon wybrać?

Wśród kocich szamponów znajdziesz produkty specjalnie dostosowane do potrzeb ras długowłosych, mające dodatkowo zadbać o tak cenne u tych zwierząt włosy. Sprawdzi się np. prowitamina B5 w składzie. Pamiętajmy też o tym, że szampony dla kotów mają przede wszystkim służyć kotu, nie zaś jego właścicielowi. Wyeliminowanie brudu i nieprzyjemnego zapachu to zatem podstawowe, lecz nie jedyne funkcje, jakie może pełnić szampon. Wykorzystanie naturalnych ziół w tego typu produktach może chociażby wspomagać skórę u wrażliwych kociaków lub też stanowić działania profilaktyczne w walce z pasożytami. Kot, o którego dbasz szamponem z przyjaznym, dostosowanym do jego potrzeb składem to zatem nie tylko czystszy, lecz też zdrowszy kot!

Sprawdź więcej na: https://wyspazwierzat.pl/artykuly-dla-kotow-170